Duyurular
GELENEKSEL KUKLA KUMPANYASI
Buharkent Belediye Başkanlığı olarak;  kültürel değerlerimize sahip çıkmak, gelecek nesillere kültür ve sanat zenginliklerimizi doğru biçimde anlatmak için  çalışmalar yürütmekteyiz.
BUHARKENT 12.DOĞA YÜRÜYÜŞÜ PROGRAMI
BUHARKENT 12. GELENEKSEL DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
BUHARKENT MESLEK YUKSEK OKULU AÇILIŞ PROGRAMI
Ekonomi Bakanimiz Sayın Nihat ZEYBEKCİ'nin teşrifleriyle yapilacak olan açılışımıza Tüm halkımız davetlidir.
BUHARKENT10.DOĞA YÜRÜYÜŞÜ PROGRAMI
BUHARKENT 10. DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
12. TAZE İNCİR FESTİVALİ VE DEMOKRASİ ŞÖLENİ DUYURUSU
12. Taze incir Festivali ve demokrasi şöleni açılış töreni 06.08.2016 tarihinde saat 18' de Buharkent Cumhuriyet Meydanında yapılacaktır.Saat 21:00 da mehter takımı konseri , ödül törenleri gerçekleştirilecek, akabinde ise şehitlerimiz için Kur'an-ı Kerim ve mevlidi şerif okutulacak ve lokma hayrı yapılacak.
12. TAZE İNCİR KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ '' TAZE İNCİR YARIŞMASI''
12. TAZE İNCİR FESTİVALİ  TAZE İNCİR YARIŞMASINA KATILMAK İÇİN İLÇE TARIM MÜDÜRLÜĞÜNE BAŞVURUNUZ. Yarışma Ödülleri : 1.ye Plaket ve tam altın 2.ye Plaket ve yarım altın 3.ye Plaket ve çeyrek altın verilecektir.
12. TAZE İNCİR KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ '' İNCİR TATLISI YARIŞMASI''
12. TAZE İNCİR FESTİVALİ İNCİR TATLISI YARIŞMASI İlk üç sıraya girecek üreticilerimize muhtelif ev eşyası verilecektir. NOT : Yarışma Kuralları ve müraacat için İlçe Tarım Müdürlüğünden öğrenebilirsiniz.
12. TAZE İNCİR KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ '' BİLARDO TURNUVASI''
"12. ULUSLARARASI TAZE İNCİR FESTİVALİ" BİLARDO TURNUVASINA DAVET -Turnuva kurallarını müracaat anında "Orhan cafe" den öğrenebilirsiniz. Her iki Kategori İçin Ödüllerimiz : 1. ye Orjinal Istaka ve Kupa 2. ye Özel Istaka ve Kupa 3. ye Oyun Istakası ve Kupa
ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASINA DAVETTİR
ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASINA DAVETTİR “TARIM, TURİZM, TARİH VE İNCİR KENTİ BUHARKENT” KONULU ŞİİR YARIŞMASI
8. DOĞA YÜRÜYÜŞÜ PROGRAMI
BUHARKENT 8. DOĞA YÜRÜYÜŞÜ PROGRAMI   Geleneksel Doğa Yürüyüşlerimizin 8.sini Belediyemizin organizasyonunda 03 Nisan 2016 Pazar günü düzenliyoruz. Doğa Yürüyüşümüz, Buharkent eski Gündoğan Mahallesi (köyü) yolundan başlayacak olup, Kuyucak-Yukarı Gencelli Dere Mahallesinde (Camii yanında) sona erecektir. Katılımcılar, sabah kahvaltısı ve yürüyüş sırasında ihtiyaç duyacakları yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını kendileri tedarik edeceklerdir. Katılım için ücret alınmayacaktır. Yürüyüşümüze 15 yaş üzeri tüm hemşehrilerimiz katılabileceklerdir. Öğle yemeği, yürüyüş başlangıç yerinden 6 km uzaklıkta önceden belirlenen yerde (Başlangıç yerinden başlayarak tırmanışın son bulduğu zirvede, mevkiide) Buharkent Belediye Başkanlığının ikramı olarak verilecektir. Orta zorluk derecesinde 10 Kilometre olarak planlanan yürüyüşümüzün  Buharkent’ten başlangıç noktasına gidiş ve bitiş noktasından Buharkent’e dönüş ulaşım                              giderleri  Buharkent Belediye Başkanlığı tarafından karşılanacaktır. Yürüyüşümüze katılmak isteyen hemşehrilerimizin ayrıntılı bilgi için 0.256.3913005 numaralı telefonu arayabilirler. Yanımızda Getirmemiz Gerekenler : 1. Uygun sırt çantası. 2. Mevsime uygun kıyafetler ve yedekleri. 3. Uygun ayakkabı(Bilekleri destekleyen ayakkabılar tavsiye edilir). 4. Yağmurluk veya panço. 5. Yedek kıyafetlerin ıslanmasına karşı torba. 6. Yiyecek içecek(Öğle yemeği için, pratik ve kolay taşınabilir). 7. Kişisel ilkyardım malzemesi. 8. Kronik rahatsızlığı olanların kullandığı ilaçlar. 9. Fotoğraf makinesi(isteğe bağlı). Not: Kalp-Damar ve solunum yetmezliği, Epilepsi ve benzeri rahatsızlığı, Kas ve eklem rahatsızlığı olanların doktoruna danışmadan katılmamaları önemle tavsiye olunur.     Buharkent’ten hareket :03.04.2016 Pazar Günü Saat:09.00 Hareket Yeri :Belediye Nöbetçi Zabıta Amirliği Önü Buharkent’e dönüş :03.04.2016 Pazar Günü Saat:14.00 Dönüş yeri : Belediye Nöbetçi Zabıta Amirliği Önü  
ARTIK TOPRAK SAHADAN KURTULUYORUZ
Aydın ilimizin ilçeleri içerisinde toprak saha olarak tek olan ve uzun yıllardır çimlendirilmesi planlanan ancak hep proje aşamasında kalan ilçemizin sahası da artık sentetik çime kavuşuyor. Belediye Başkanı Sayın Mehmet EROL'un ısrarlı girişimleri ve Aydın Milletvekilimiz Sayın Abdurrrahman ÖZ'ün destekleri sayesinde Spor Toto Teşkilatınca toprak sahamızın sentetik çim yapılması projesi onaylanmıştır. YENİ SEZONA YENİ SAHA da çıkacak olan spor kulüplerimize ve futbolcu kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun.
ÜCRETSİZ İNTERNETİN ADRESİ
Ücretsiz İnternet uygulaması ilk etabı; Atatürk Caddesi ve Kent Meydanında olmak üzere Halkımızın hizmetine sunulmuştur.
KAN BAĞIŞI
ihtiyaç Duyulduğuda Kan Vermek İsteyenlerin'' AD, SOYAD ve TELEFON Bilgilerini Belediye İNternet Sİtesinde Yayınlanmak Üzere(0256 391 30 05)nolu telefona bildirilmesi duyrulur.
BUHARKENT ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNE KAVUŞUYOR
Buharkent Organize Sanayi Bölgesinde yer alan ve kamu yararı kararı bulunan arazilerin tapu kaydı üzerindeki ''SATILAMAZ'' şerhi Buharkent Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi tarafından alınan karar ile ''KAMULAŞTIRMA'' olarak değiştirilmiştir.Artık Buharkent Organize Sanayi Bölgesinde yer alan arazilerin satışına yönelik tapu şerhi engeli kaldırılmıştır.Kamu Oyuna Saygıyla Duyrulur.