Etkinlikler
BUHARKENT 13.DOĞA YÜRÜYÜŞÜ PROGRAMI
BUHARKENT 13. GELENEKSEL DOĞA YÜRÜYÜŞÜ Geleneksel Doğa Yürüyüşlerimizin 13.sini Belediyemizin organizasyonunda 19 ŞUBAT 2017 Pazar günü düzenliyoruz. Doğa Yürüyüşümüz, Gündoğan Mahallemizden başlayacak olup, Gelenbe Mesire alanında sona erecektir. Katılımcılar, sabah kahvaltısı ve yürüyüş sırasında ihtiyaç duyacakları yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını kendileri tedarik edeceklerdir. Katılım için ücret alınmayacaktır. Yürüyüşümüze 15 yaş üzeri tüm hemşehrilerimiz katılabileceklerdir. Öğle yemeği, Yürüyüşün bitiş noktasında Buharkent Belediye Başkanlığının ikramı olarak verilecektir. Kolay bir yürüyüş derecesinde olup ,10 Kilometre olarak planlanan yürüyüşümüzün Buharkent’ten başlangıç noktasına gidiş ve bitiş noktasından Buharkent’e dönüş ulaşım giderleri Buharkent Belediye Başkanlığı tarafından karşılanacaktır. Yürüyüşümüze katılmak isteyen hemşehrilerimizin ayrıntılı bilgi için 0.256.3913005 numaralı telefonu arayabilirler. Yanımızda Getirmemiz Gerekenler : 1. Uygun sırt çantası. 2. Mevsime uygun kıyafetler ve yedekleri. 3. Uygun ayakkabı(Bilekleri destekleyen ayakkabılar tavsiye edilir). 4. Yağmurluk veya panço. 5. Yedek kıyafetlerin ıslanmasına karşı torba. 6. Yiyecek içecek(Öğle yemeği için, pratik ve kolay taşınabilir). 7. Kişisel ilkyardım malzemesi. 8. Kronik rahatsızlığı olanların kullandığı ilaçlar. 9. Fotoğraf makinesi(isteğe bağlı). Not: Kalp-Damar ve solunum yetmezliği, Epilepsi ve benzeri rahatsızlığı, Kas ve eklem rahatsızlığı olanların doktoruna danışmadan katılmamaları önemle tavsiye olunur. Buharkent’ten hareket :19.02.2017 Pazar Günü Saat:09:00 Hareket Yeri :Cumhuriyet Meydanı Buharkent’e dönüş :19.02.2017 Pazar Günü Saat:16:00 Dönüş yeri : Cumhuriyet Meydanı
BUHARKENT 12.DOĞA YÜRÜYÜŞÜ PROGRAMI
BUHARKENT 12. GELENEKSEL DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
BUHARKENT 11.DOĞA YÜRÜYÜŞÜ PROGRAMI
BUHARKENT 11. GELENEKSEL DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
BİR TEBESSÜM BİN TEBESSÜM PROJESİ İFTAR YEMEĞİ
‘’ Bir Tebessüm Bin Tebessüm ‘’ Projesi kapsamında Buharkent İlçemizde yetim ve öksüz çocuklar ile ailelerine yönelik Buharkent Belediyesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda iftar yemeği düzenlenmiştir. Buharkent Kaymakamlığı ve Buharkent Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen yemeğe; Sayın Kaymakamımız Cemil ÖZTÜRK ve Değerli Eşi, İlçe Garnizon Komutanı Sayın Ali KIRŞAN, Belediye Başkanımız Sayın Mehmet EROL ve Değerli Eşi, Projeye Paydaş olan Kamu Kurum Müdürleri ve Değerli Eşleri, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Proje kapsamındaki Ailelerimiz ve Çocuklarımız katılmıştır. Proje kapsamındaki ailelerin evlerine ziyaret edilerek bizzat Sayın Kaymakamımız Cemil ÖZTÜRK ve Değerli Eşi, Belediye Başkanımız Sayın Mehmet EROL ve Paydaş olan Kamu Kurum Müdürlerimiz davetiyeleri takdim ettiler. Sayın Kaymakamımız Cemil ÖZTÜRK tarafından çocuklarımıza çeşitli hediyeler verildi. Paydaş Kurumlara ve özellikle programa katılan ailelerimize ve çocuklarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.
DEVE GÜREŞİ FESTİVALİ
Yaklaşık 40 dönümlük arazi üzerine inşaa edilen Türkiye'nin en iyi Deve Güreşi Arenası 20 Aralık 2015 Pazar günü pehlivan develerimize ev sahipliği yapacaktır.Tüm vatandaşlarımızı pazar günü Deve Güreşi Festivaline bekliyoruz.