Haberler
BUHARKENT’TE HİZMET YAĞMURU DEVAM EDİYOR… AYNI ANDA 6 PROJE…
BUHARKENT’TE HİZMET YAĞMURU DEVAM EDİYOR…
ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDE YAPILAN SÜT TESİSİ ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİK...
Belediye Başkanımız Sayın Mehmet EROL,Kaanlar Süt Firmasına ait süt işletme tesisinin harfiyat çalışmalarını,Ör-Koop Yönetim Kurulu Başkanı Ünal ÖNAL ile birlikte yerinde inceledi.Tesiste 500 kişinin istihdam edileceğini söyleyen Başkanımız,''Buharkent'imize hayırlı olsun'' dedi.
ÇOCUK ETKİNLİKLERİ
KÜLTÜR VE TURIZM BAKANLIGIMIZIN KATKILARI ILE ÇOCUKLARIMIZ IÇIN ÇOCUK ETKINLIGI DÜZENLIYORUZ.12-13 EKIM 2019 SAAT 11.00-13.00 da YÜZME HAVUZU TESISLERIMIZDE EBRU SANATI ATÖLYESI ILE ILK ETKINLIGIMIZ BASLAYACAKTIR.HER HAFTA CUMARTESI VE PAZAR GÜNLERI YÜZME HAVUZU TESISLERIMIZDE ETKINLIKLERIMIZ DEVAM EDECEKTIR.ETKINLIKLERIMIZE TÜM ÇOCUKLARIMIZI BEKLIYORUZ.
BUHARKENT ANAOKULU ŞİRİNLER SINIFININ BELEDİYE BAŞKANIMIZA ZİYARETİ
Belediye Başkanımız Sayın Mehmet EROL'u,Buharkent Anaokulu Şirinler sınıfı öğrencileri ziyaret ettiler.Belediye Başkanımıza belediye faaliyetleri ile ilgili sorular sordular ve sohbet ettiler.Sonrasında Belediye Başkanımızla fotoğraf çekildiler.Ardından Belediye Başkanımız Minik öğrencilerimize hediyelerini takdim etti.Anaokul Müdürü Sayın Emine YAVUZ,Şirinler Sınıfı Öğretmeni Sayın Özlem YUMRUKAYA ve Şirinler Sınıfı Öğrencilerimize ziyaretlerinden ve sohbetlerinden dolayı teşekkürlerimizi sunarız.
DAHA İYİ HİZMET İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN
Vatandaşlarımızın Whatsaap uygulaması ile internetin olduğu heryerden belediyemiz yetkilileri ile anlık çevrimiçi iletişim kurabilmesi, her türlü şikayet ve önerilerini görüntülü veya yazılı bir şekilde iletebileceği bir öneri ve şikayet hattı oluşturduk.  
GELENBE MESİRE ALANININ YEREL VE YAYGIN MEDYAYA TANITIMI YAPILDI
Belediye Başkanımız Sayın Mehmet EROL'un girişimleri ile ilçemize kazandırılan ,Gelenbe Mesire Alanının tanıtımı Yerel ve Yaygın basına yapıldı.Gelenbe Mesire Alanı Projesinin yaklaşık 3 yıl önce gündeme geldiğini ifade eden Belediye Başkanımız, “Aydın’ın mesire alanı olmayan tek ilçesi Buharkent idi. Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Prof.Dr.Veysel Eroğlu, yaklaşık 3 yıl önce Buharkent’e yaptığı ziyaretinde Gelenbe Muhtarımız Osman Çetinbağ’ın talebi üzerine mesire alanının sözünü vermişti. Şimdi ise bu verilen sözün hayata geçişini hep birlikte görmekteyiz. DSİ, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Buharkent Belediyesi’nin ortak projesiyle hayata geçen, B sınıfı mesire alanı olan Gelenbe Mesire Alanı toplamda 2 milyon 500 bin liraya mal oldu. Belediye olarak biz bu alanı 49 yıllığına devletten kiraladık. İhale ile de 5 yıllığına özel bir işletmeye kiraya verdik. Yapım şekli ve bulunduğu konum itibariyle Aydın’ın en modern mesire alanı haline geldi. İleriki günlerde şelale ve diğer eklemelerle birlikte bölgenin en güzel mesire alanı olacak. Sayın Veysel Eroğlu, açılışımıza katıldığında konaklama amaçlı bungalov evlerin de talebinde bulunacağız. Burası ahşap köşkler, şadırvanlar, piknik alanları, hamaklar, çocuk oyun alanları, at binim alanları, çeşitli kanatlı hayvanlar, restoran, tuvaletler, dinlenme alanları, salıncaklar ve daha birçok özelliği ile örnek bir mesire alanı oldu. Daha büyük bütçeli belediyelerin yapamadığını Aydın’ın en küçük ilçesi Buharkent başardı” dedi.Tanıtım toplantımıza katılan AK Parti Aydın Milletvekilimiz Sayın Abdurrahman Öz, Karacasu Kaymakamı, Buharkent Kaymakam Vekili Sayın Sinem Güher Büyüknalçacı,Gelenbe Muhtarı Osman Çetinbağ, AK Parti Buharkent İlçe Başkanı Güven Saylık, Belediye Meclis Üyeleri, Aydın'da görev yapan yerel ve yaygın basın çalışanlarına teşekkürlerimizi sunarız.
HALK VE GÜVENLİK TOPLANTISI
Belediyemizin Nikah Salonunda Halkımızla karşılıklı diyalog,soru-cevap halinde Belediye Başkanımız,İlçe Kaymakamımız İlçe Emniyet Amirimiz ve İlçe Jandarma Komutanımızın'da katılımlarıyla birlikte verimli bir halk ve güvenlik toplantısı gerçekleştirildi.
GELENEKSEL DOĞA YÜRÜYÜŞÜNÜN 14.'SÜ DÜZENLENDİ.
Belediye olarak düzenlediğimiz ve geleneksel hale getirdiğimiz doğa yürüyüşümüzün 14'sü yapıldı.Yürüyüşümüz Gencellidereden başlayıp Buharkent Belediyesi Mesire alanında sona erdi.Belediye Başkanımız Sayın Mehmet EROL,yürüyüşe katılan annelere karanfil verip Anneler Gününü kutladı.Doğa Yürüyüşümüze katılan vatandaşlarımıza teşekkürlerimizi sunarız.
ENGELLİLERE MALZEME YARDIMI YAPILDI
Belediye Başkanımız Sayın Mehmet EROL,İlçe Kaymakamımız Sayın Mehmet Deniz ARABACI ile beraber Halk Eğitim Kursiyerlerinin kahvaltı programına katıldı.Programın ardından Engellilerle El Ele Kültür Sanat Evine ziyaret edip,Belediye olarak Engellilerimize destek için alınan malzemelerin takdimi yaptılar.
GELENEKSEL KUKLA KUMPANYASI
Buharkent Belediye Başkanlığı olarak;  kültürel değerlerimize sahip çıkmak, gelecek nesillere kültür ve sanat zenginliklerimizi doğru biçimde anlatmak için  çalışmalar yürütmekteyiz.