Haberler
GELENEKSEL DOĞA YÜRÜYÜŞÜNÜN 13.'SÜ DÜZENLENDİ.
Geleneksel Doğa Yürüyüşümüz Gündoğan Mahallemizden başlayıp,19 dönüm alana Sahip olan Gelenbe Mesire alanımızda sona eren yürüyüşümüzden kareler 
GELENEKSEL DOĞA YÜRÜYÜŞÜNÜN 12.'Si DÜZENLENDİ.
Kuyucak İlçesi Bucakköy Mahallesinden Başlayıp Büyük Menderes Nehri Kenarından Kabaağaç Köprüsüne gerçekleştirilen doğa yürüyüşünden kareler
BUHARKENT BELEDİYESİ DEVE GÜREŞİ FESTİVALİ
BUHARKENT BELEDİYESİ DEVE GÜREŞİ FESTİVALİ
BUHARKENT MESLEK YÜKSEK OKULU AÇILIŞI YAPILDI
ADÜ Buharkent Meslek Yüksek Okulu resmi açılış töreni; Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat ZEYBEKCİ’nin teşrifleri ile yapıldı. Törene Sayın Bakanımız ile birlikte Sayın Valimiz, Milletvekillerimiz, Rektörümüz, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı, Pamukkale ve Kuyucak Belediye Başkanları, siyasi partilerin temsilcileri ve kıymetli Buharkent Halkımız katılmışlardır. Yüksekokulumuzda emeği geçen başta Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat ZEYBEKÇİ’ye, Aydın Valimiz Sayın Ömer Faruk KOÇAK’a, Sayın Milletvekillerimize, Sayın Rektörümüze, Zorlu Enerji Grubuna, Belediye Başkanımız Sayın Mehmet EROL’a, (Rahmetli) Mehmet PARMAKSIZOĞLU amcamıza ve tüm Buharkent halkına teşekkür eder, Yüksekokulumuzun ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Öğrenci kardeşlerimize 2016-2017 eğitim öğretim yılında başarılar dileriz.
BUHARKENT MESLEK YUKSEK OKULU AÇILIŞ PROGRAMI
Ekonomi Bakanimiz Sayın Nihat ZEYBEKCİ'nin teşrifleriyle yapilacak olan açılışımıza Tüm halkımız davetlidir.
GELENEKSEL DOĞA YÜRÜYÜŞÜNÜN 10.'SU DÜZENLENDİ.
Belediyemizce13 Kasım 2016 pazar günü 10.su Sarayköy Kabaağaç mahallesinden Tekke mahallesine gerçekleştirilen geleneksel doğa yürüyüşünden kareler
10-14 EKİM 2016 BUHARKENT BİTKİSEL KOZMETİK ÜRÜNLER KURSU
Belediyemiz, Buharkent Meslek Yüksek Okulu, Buharkent İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Buharkent İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü ve Buharkent Ziraat Odası Başkanlığı destekleriyle 10-14 Ekim tarihlerinde yapılacak olan '' DOĞADAN ÜRÜNE '' projesi kapsamında Bitkisel ürünler ile yapılacak olan Krem, Şampuan, sabun vb. ürünlerin, katılımcılar ile birlikte çalışmalarını, düşünmelerini ve öğrenmelerini sağlayan uygulamalı ve bilimsel öğretim kursu yapılacaktır.Kursa Katılmak isteyen vatandaşlarımızın formu doldurarak Belediyemize ve Buharkent Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğüne başvuruda bulunmaları gerekmektedir.Katılım 50 kişi ile sınırlıdır.Kurs saatleri tabloda belirtilmiştir.(kursumuz ücretsizdir.) Tüm Halkımıza Duyurulur.
3 EYLÜL BUHARKENT'İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 94. YILI KUTLANDI
3 Eylül Buharkent'in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 94.Yıl Dönümü, Kurtuluş ve Özgürlük yürüyüşü ile başladı.Cumhuriyet Meydanında Atatürk anıtına Çelenklerin konulmasına müteakip saygı duruşu ve istiklal marşı okundu.İlçe Kaymakamı Sayın Cemil ÖZTÜRK ve Belediye Başkanımız Sayın Mehmet EROL'un Günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından,Aydın Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Yardımlaşma Derneği Başkanı Sayın Sevil ESİN ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Nazilli Şube Başkanı Sayın Hasan KARATAŞ' plaketleri taktim edildi.Programın devamında Nazilli Belediyesi Mehteran Takımının Gösterileri ve Buharkent Efeler Ekibini Halk Oyunları gösterisi ile 3 Eylül Buharkent'in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 94. Yıl Dönümü Programı sona erdi.Belediyemiz Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Kafeterya Tesislerinde Kurtuluş Programına katılan gazilerimize , halk oyunları ekibine ve Protokol Üyelerine yemek verildi.Programda emeği geçenlere, Programımıza teşrif eden Şehit ve Gaziler Derneği Başkan ve Üyelerine, Buharkent halkımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI 94. YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI
İlçe Kaymakamlığında Anıt önündeki tören bitimine müteakip Kaymakamlık Makamında tebrikler kabul edildi.Kaymakamlık Makamında tebriğin ardından,İlçe Kaymakamı Sayın Cemil ÖZTÜRK,Belediye Başkanı Sayın Mehmet EROL,Belediye Meclis Üyesi Sayın Mehmet ÇAKMAK,Gazilerimiz ve daire amirlerimiz ile birlikte İlçe Jandarma Komutanlığı ziyarette ettiler.
BUHARKENT DEMOKRASİ YÜRÜYÜŞÜ
15 Temmuz 2016 tarinde Fetullahçı terör örgütü tarafından gerçekleştirilmeye kalkışılan ancak aziz milletin iman ve iradesiyle sonu hüsranla biten darbeye karşı partili partisiz Buharkent Halkı olarak birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuzu göstermek aziz vatanımızın bölünemeyeceğini ve bu uğurda her türlü fedakarlıkla, kararlılıkla duracağımızı , milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkacağımızı bir kez daha kanıtlamak için ilçe Kaymakamlığımız ve Belediye Başkanlığımızın organizasyonunda gerçekleştirilen Demokrasi Yürüyüşünden kareler.
MEVLİD-İ ŞERİF VE LOKMA HAYIRI
15 Temmuz 2016'da yapılan kalkışmaya karşı canlarını ortaya koyarak şehadet şerbetini içen kahraman güvenlik güçlerimiz ve vatandaşlarımız için 18.07.2016 günü akşam namazına müteakip ilçe meydanında mevlidi şerif okunacak ve aynı zamanda lokma hayırı yapılacaktır. Tüm halkımız davetlidir.
Belediyemiz Çalışanları İftar Yemeğinde Buluştu...
Belediye Başkanımız Sayın Mehmet EROL ve Değerli Eşi, Belediye Meclis Üyeleri ve Değerli Eşleri ile birlikte, belediyemiz çalışanlarına, Buharkent Belediyesi Yüzme Havuzu tesislerinde düzenlenen iftar yemeğine katıldılar.Programda emeği geçenlere teşekkürlerimizi sunarız.Hayırlı ve Güzel bir Bayram geçirmelerini dileriz.
BUHARKENT BELEDİYESİ YETİMLERE İFTAR PROGRAMI 20.06.2016
Belediyemizin Yüzme Havuzu ve Sosyal Tesislerinde Yetim çocuklar ve Aileleri için düzenlemiş olduğu iftar programı Belediye Başkanımız Sayın Mehmet EROL ve Değerli Eşi ,Ak Parti İlçe Başkanı Sayın Güven SAYLIK, Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Sayın Mustafa Enes YILDIZ,Belediye Meclis Üyeleri ve Aydın Gençlik kolları teşkilatının katılımları ile gerçekleşti.İftar Programı sonrasında Belediye Başkanımız ,Aydın Gençlik Kolları Başkanı ile birlikte Yetim çocuklara ve ailelerine hediye çeki dağıttılar ve ailelerle sohbette bulundular.Katılımlarındandolayı Aydın İl Gençlik Kolları teşkilatına teşekkürlerimizi sunarız.
BUHARKENT'TE YÜZME BİLMEYEN KALMASIN
Buharkent Belediyesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda, Halk Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği Yüzme kursları başlamıştır.Vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını dileriz.
Toplumeli Derneğinin Hayır Çeşmesi Yapımı Toplantısı
Belediye Başkanımız Sayın Mehmet EROL,Toplumeli Derneğinin Buharkent Belediyesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Sosyal Tesislerinde düzenlediği Hayır Çeşmesi yapılması ile ilgili toplantıya katıldı.Toplantının ardından canlı müzik dinlemeye gelen vatandaşlarımızla sohbet etti.

BİR TEBESSÜM BİN TEBESSÜM PROJESİ İFTAR YEMEĞİ
‘’ Bir Tebessüm Bin Tebessüm ‘’ Projesi kapsamında Buharkent İlçemizde yetim ve öksüz çocuklar ile ailelerine yönelik Buharkent Belediyesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda iftar yemeği düzenlenmiştir. Buharkent Kaymakamlığı ve Buharkent Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen yemeğe; Sayın Kaymakamımız Cemil ÖZTÜRK ve Değerli Eşi, İlçe Garnizon Komutanı Sayın Ali KIRŞAN, Belediye Başkanımız Sayın Mehmet EROL ve Değerli Eşi, Projeye Paydaş olan Kamu Kurum Müdürleri ve Değerli Eşleri, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Proje kapsamındaki Ailelerimiz ve Çocuklarımız katılmıştır. Proje kapsamındaki ailelerin evlerine ziyaret edilerek bizzat Sayın Kaymakamımız Cemil ÖZTÜRK ve Değerli Eşi, Belediye Başkanımız Sayın Mehmet EROL ve Paydaş olan Kamu Kurum Müdürlerimiz davetiyeleri takdim ettiler. Sayın Kaymakamımız Cemil ÖZTÜRK tarafından çocuklarımıza çeşitli hediyeler verildi. Paydaş Kurumlara ve özellikle programa katılan ailelerimize ve çocuklarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunarız...
ÇANAKKALE-BURSA GEZİSİ ETKİNLİĞİ
Dünya Engelliler Günü Etkinlikleri kapsamında İlçemizde Buharkent Kaymakamlığı ve Buharkent Belediyesi olarak farkındalık yaratmaya devam ediyoruz. Etkinlikler kapsamında Engelli kardeşlerimizin yapmış olduğu el emeği ürünlerini standa sergilediler, ardından Buharkent'te bir ilk olan tiyatro gösterisi düzenleyip farkındalık yarattılar. 15.05.2016 tarihinde bugün Saat: 23.00' de " ÇANAKKALE-BURSA " gezisi düzenlenmiştir. Geziye; engelli kardeşlerimiz ve aileleri, Mahalle Muhtarlarımız, Aydın Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Yardımlaşma Derneği Başkanı Sevil ESİN katılmıştır. Engelli kardeşlerimizi yaşama bağlamak ve topluma kazandırmak için elimizden gelen tüm imkanlarımızı seferber ediyor, " Engelsiz bir Buharkent için Çalışıyoruz " onlara keyifli bir gezi geçirmelerini diliyoruz. 
GELENEKSEL DOĞA YÜRÜYÜŞÜNÜN 9.'SU DÜZENLENDİ.
Belediyemizce 08 Mayıs 2016 günü 9.su Buldan yayla gölünde gerçekleştirilen geleneksel doğa yürüyüşünden kareler
BUHARKENT 9.DOĞA YÜRÜYÜŞÜ PROGRAMI
BUHARKENT 9. DOĞA YÜRÜYÜŞÜ PROGRAMI
23 NİSAN TÖRENLERİ
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını başta çocuklarımız olmak üzere hep birlikte coşku içinde kutladık
YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU KOMPLEKSİ HAZIRLIKLARINDA SON AŞAMALARA GELİNDİ
Bu yıl halkımızın hizmetine sunacağımız; yarı olimpik yüzme havuzu inşaatı kompleksi ve peyzaj çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir.
BUHARKENT BELEDİYESİ GELENEKSEL DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNİN 8.Sİ DÜZENLENDİ
Buharkent Belediyesinin 8.sini düzenlemiş olduğu geleneksel doğa yürüyüşünü gerçekleştirdik.
BUHARKENT 8.DOĞA YÜRÜYÜŞÜ PROGRAMI
BUHARKENT 8. DOĞA YÜRÜYÜŞÜ PROGRAMI   Geleneksel Doğa Yürüyüşlerimizin 8.sini Belediyemizin organizasyonunda 03 Nisan 2016 Pazar günü düzenliyoruz. Doğa Yürüyüşümüz, Buharkent eski Gündoğan Mahallesi (köyü) yolundan başlayacak olup, Kuyucak-Yukarı Gencelli Dere Mahallesinde (Camii yanında) sona erecektir. Katılımcılar, sabah kahvaltısı ve yürüyüş sırasında ihtiyaç duyacakları yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını kendileri tedarik edeceklerdir. Katılım için ücret alınmayacaktır. Yürüyüşümüze 15 yaş üzeri tüm hemşehrilerimiz katılabileceklerdir. Öğle yemeği, yürüyüş başlangıç yerinden 6 km uzaklıkta önceden belirlenen yerde (Başlangıç yerinden başlayarak tırmanışın son bulduğu zirvede, mevkiide) Buharkent Belediye Başkanlığının ikramı olarak verilecektir. Orta zorluk derecesinde 10 Kilometre olarak planlanan yürüyüşümüzün  Buharkent’ten başlangıç noktasına gidiş ve bitiş noktasından Buharkent’e dönüş ulaşım                              giderleri  Buharkent Belediye Başkanlığı tarafından karşılanacaktır. Yürüyüşümüze katılmak isteyen hemşehrilerimizin ayrıntılı bilgi için 0.256.3913005 numaralı telefonu arayabilirler. Yanımızda Getirmemiz Gerekenler : 1. Uygun sırt çantası. 2. Mevsime uygun kıyafetler ve yedekleri. 3. Uygun ayakkabı(Bilekleri destekleyen ayakkabılar tavsiye edilir). 4. Yağmurluk veya panço. 5. Yedek kıyafetlerin ıslanmasına karşı torba. 6. Yiyecek içecek(Öğle yemeği için, pratik ve kolay taşınabilir). 7. Kişisel ilkyardım malzemesi. 8. Kronik rahatsızlığı olanların kullandığı ilaçlar. 9. Fotoğraf makinesi(isteğe bağlı). Not: Kalp-Damar ve solunum yetmezliği, Epilepsi ve benzeri rahatsızlığı, Kas ve eklem rahatsızlığı olanların doktoruna danışmadan katılmamaları önemle tavsiye olunur.     Buharkent’ten hareket :03.04.2016 Pazar Günü Saat:09.00 Hareket Yeri :Belediye Nöbetçi Zabıta Amirliği Önü Buharkent’e dönüş :03.04.2016 Pazar Günü Saat:14.00 Dönüş yeri : Belediye Nöbetçi Zabıta Amirliği Önü  
FIDAN DAĞITIMI
  Nazilli Orman İşletme Şube Müdürlüğünden belediyemizce temin edilen 5000 adet badem, 2000 adet hünnap ve 1500 adet dut fidanı halkımıza dağıtılmıştır.
14 MART TIP BAYRAMI
14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle İlçe Kaymakamımız Sayın Cemil ÖZTÜRK  ve Belediye Başkanımız Sayın Mehmet EROL ile birlikte Toplum Sağlığı Merkezini  ziyaret ettiler.
12 MART İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA PROGRAMI
İstiklal Marşının kabulunun 95.yıldönümü ve Mehmet Akif ERSOY'u anma etkinlikleri kapsamında Buharkent Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce kapalı spor salonunda düzenlenen programa iştirak ettik.
ADÜ BUHARKENT MESLEK YÜKSEK OKULU LOGO YARIŞMASI TAMAMLANDI
Buharkent Meslek Yüksekokulumuz Logo Yarışması’nı, katılımcılarımızdan Şeyma Ebru VARICIER isimli başvuru sahibi kazandı.En fazla iki tasarım ile katılıma açık olan yarışmamıza, 53 farklı yarışmacı tarafından toplamda 88 eser ile başvuru oldu. Sadece ilimiz değil il dışından da yoğun katılımın olması kurumumuzu sevindirirken, her bir logo tasarımı ise titizlikle incelendi. Rektörümüz Prof. Dr. Cavit BİRCAN tarafından yapılan ön değerlendirme sonrası, Buharkent Kaymakamı Cemil ÖZTÜRK, Belediye Başkanı Mehmet EROL, Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Doç. Dr. Mesut KIRMACI ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami YALÇIN’dan oluşan Jüri üyeleri birinci seçtikleri logo üzerinde teknik düzeltmeler istedikten sonra yarışmayı sonuçlandırdı. İlerleyen günlerde düzenlenecek ödül töreni ile Şeyma Ebru VARICIER’e hediyesi takdim edilecek olup, tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz.  
ADÜ BUHARKENT MESLEK YÜKSEK OKULU
Sayın Kaymakamımız Cemil ÖZTÜRK, Belediye Başkanımız Sayın Mehmet EROL, Buharkent Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç.Dr. Mesut KIRMACI ve Zorlu Enerji Grubu Kurumsal İletişim Müdürü Sayın Esra ÇAKIR ile birlikte 2016-2017 eğitim öğretim yılında faaliyete geçecek olan üniversite binasında incelemelerde bulundular.
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ PROGRAMI
  8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Buharkent Kaymakamlığı ve Buharkent Belediye Başkanlığının belediye nikah salonunda birlikte düzenlemiş olduğu programa İlçe Kaymakamımız Sayın Cemil ÖZTÜRK ve Belediye Başkanımız Sayın Mehmet EROL iştirak etmişlerdir. Kadınlar Günü dolayısıyla Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız tarafından programa katılanlara karanfil takdim edilmiştir. Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyoruz.  
7.GELENEKSEL DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
Geleneksel Doğa Yürüyüşümüzün 7.si düzenlendi. Tüm katılımcılara, Denizli Doğa 20 yürüyüş grubuna ve emegi geçenlere teşekkür ediyoruz.
GELENEKSEL 7. DOĞA YÜRÜYÜŞÜ PROGRAMI
BUHARKENT 7. DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
CENAZE YIKAMA VE NAKİL ARACI
Cenaze nakil ve aynı zamanda cenaze yıkama aracı olarak kullanılabilecek özellikteki cenaze aracımız bu akşam (1 Şubat 2016) ilçemize ulaştırılmıştır. Talebimizi uygun görerek bu konudaki desteğini esirgemeyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Sayın Kadir TOPBAŞ'a halkım adına şükranlarımı sunuyorum.
TKDK TOPLANTISI
  29.01.20016 Cuma günü saat 14.00'da belediye nikah salonunda TKDK Uzmanlarınca Yatırım Hibe Desteklemeleri Bilgilendirme toplantısı yapılacaktır. Halkımıza duyurulur.    
El Sanatları & Yağlı Boya Resim Sergisi Açılışı
Buharkent Halk Eğitim Merkezince hazırlanan Engellilerle El Ele Kültür ve Sanat Evi'nde düzenlenen ‘El Sanatları & Yağlı Boya Resim Sergisi’nin açılışına katıldık.Emeği geçen Halk Eğitim Merkezi Müdürümüze, öğretmenlerimize ve öğrencilerine teşekkür ederiz.
7 YILDIR ÜMİTLER HİÇ TÜKENMEDİ
Buharkent'in Ortakçı mahallesinde 6,5 yıl önce 3 yaşındayken kaybolan ve bir daha haber alınamayan Mustafa Erol’un 10 yaşındaki hali fotoğraflandırılırken, acılı baba kayıp oğlunun yeni resmine bakıp eve döneceği günlerin umudu ile yaşıyor. Aydın’ın Buharkent ilçesinde 21 Mayıs 2009 Perşembe günü 3 yaşındayken kaybolan Mustafa Erol’u arama çalışmaları sürüyor. Küçük Mustafa aradan geçen 6,5 yıllık zaman zarfı değerlendirilerek Buharkent İlçe Jandarma Komutanlığı'nın talebinin ardından Nazilli Cumhuriyet Savcılığının oluru ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün Ankara Kriminal Polis Laboratuvarı tarafından adli yaşlandırma yöntemi ile 10 yaşındaki hali fotoğraflandı. Fotoğrafın örneği ailesine ve tüm emniyet birimlerine teslim edildi. 7 yıldır oğlundan gelecek iyi haberi beklediklerini dile getiren acılı baba Hasan Hüseyin Erol oğluna ait yaşlandırılmış fotoğrafı biran olsun yanından ayırmıyor. Acılı aile oğlunun yeni fotoğraflarını eskilerinin yanında evlerinin çeşitli yerlerine astı.
GELENEKSEL DOĞA YÜRÜYÜŞÜNÜN 6.'SI DÜZENLENDİ.
Geleneksel Doğa Yüüyüşlerimizin 6.'sını halkımız ve Denizli Doğa 20 yürüyüş grubu ile birlikte 
BUHARKENT OSB TOPLANTISI
Buharkent Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet EROL, belediye toplantı salonunda OSB çalışmalarının son durumu hakkında OSB'de yatırım yapmayı planlayan yatırımcılara sunum yaptı. Daha sonra katılımcılarla birlikte Organize Sanayi Bölgesinde incelemelerde bulundular.
GELENEKSEL DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
BUHARKENT 6. DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
BUHARKENT ORGANİZE SERA BÖLGESİ YER TESPİT ÇALIŞMALARI BAŞLADI
Buharkent'te Organize Sera Bölgesi için yer tespit çalışması yapıldı. Buharkent Belediyesi'nin önemli projelerinden olan Organize Sera Bölgesi için yapılan incelemelere Buharkent Belediye Başkanı Sayın Mehmet Erol ile Aydın İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sayın Mustafa Bircan da katıldı .İlçemizde bulunan zengin jeotermal yataklardan da faydalanarak ilçemize organize sera bölgesi yapmak için fizibilite çalışmalarına başlanılmıştır.
BUHARKENT ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDE ARSA TAHSİS TALEPLERİ ALINMAYA BAŞLANDI
ÖNEMLİ DUYURU!!!   Yönetim Kurulu Başkanlığını Belediye Başkanımız Sayın Mehmet EROL'un yaptığı Buharkent Organize Sanayi Bölgesinin kamulaştırma çalışmalarında son aşamaya gelinmiş olup, arsa tahsis talepleri alınmaya başlanmıştır. Tüm yatırımcılarımıza önemle duyurulur.
SİRK GÖSTERİSİ
Avrasya Sirki'nin Dünyaca ünlü Sanatçılarınca Belediye sinema salonunda sirk gösterileri düzenlenmiştir.
DEVE GÜREŞİ FESTİVALİ
20 Aralık 2015 Pazar günü ilçemizdeki Türkiye’nin en iyi deve güreşi arenasında düzenlenen deve güreşi festivali, muhteşem bir organizasyon ve rekor düzeyde bir katılımla gerçekleştirilmiştir. Festivale katılan tüm devecilere, tertip komitesine, protokole, bu muhteşem festival coşkusuna vesile olan ilçe dışından ve ilçemizden iştirak eden tüm misafirlerimize ve kıymetli hemşehrilerimize sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.
BUHARKENT BELEDİYESİ DEVE GÜREŞİ ARENASI
Yaklaşık 40 dönümlük arazi üzerine inşaa edilen Türkiye'nin en iyi Deve Güreşi Arenası 20 Aralık 2015 Pazar günü pehlivan develerimize ev sahipliği yapacaktır.Tüm vatandaşlarımızı pazar günü Deve Güreşi Festivaline bekliyoruz.  
GELENEKSEL DOĞA YÜRÜYÜŞÜNÜN 5.Sİ DÜZENLENDİ
Geleneksel hale gelen doğa yürüyüşlerimizin 5.sini Belediyemizin organizasyonunda 13 Aralık 2015 Pazar günü Muratdağı Mahallesi Karagöl mevkiinden Ortakçı Mahallesi Hamamlar meviine gerçekleştirdik.
BUHARKENT MYO İÇİN REYHAN KAPTAN'DAN BAĞIŞ
Sayın Reyhan KAPTAN babası Ömer YAKAR'dan miras kalan tarlanın kendisine düşen hissesini Buharkent Meslek Yüksek Okulunun tefrişatında kullanılmak üzere ve bir odaya babasının isminin verilmesi şartıyla belediyemize bağışlamıştır.Merhum Ömer YAKAR'a Allahtan Rahmet,bağışta bulunan kızı Reyhan KAPTAN'a teşekkürlerimizi sunuyoruz
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMI
24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan programa katıldık. Tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyorum. 
DEVE GÜREŞİ ALANI HAZIRLIKLARI SON AŞAMASINDA
20 Aralık 2015 tarihinde yapılacak olan deve güreşi festivali için Buharkent Meslek Yüksek Okulunun doğusundaki arazi deve güreşi alanı olarak hazırlanmaya başlanmış ve hazırlıklar son aşamaya getirilmiştir.
29 EKİM 2015 CUMHURİYET BAYRAMI TÖRENİ
 Cumhuriyetimizin 92. yıl dönümü büyük bir coşkuyla kutlandı.
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ÇELENK SUNMA TÖRENİ
Cumhuriyetimizin 92. yıl dönemi çelenk sunum törenine iştirak ettik
BUHARKENT FUTBOL SAHASI ÇİMLEME ÇALIŞMASI
Buharkent futbol sahasının çimleme çalışması hızla devam etmektedir.
KURBAN BAYRAMI MESAJI VE BAYRAMLAŞMA PROGRAMI
Kurban Bayramının ülkemiz, halkımız, Türk ve İslam dünyası için hayırlara vesile olmasını, yakın coğrafyamız başta olmak üzere yaşanan acıların sona ermesini, ülkemizde ve dünya da barış ve esenliğin hâkim olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyor, tüm hemşehrilerimin kurban bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. 
3 EYLÜL KURTULUŞ PROGRAMI
3 Eylül Kurtuluş Günü ve 11. Taze İncir Festival Etkinlikleri Cumhuriyet Meydanında,Buharkent Kaymakamı Sayın Cemil ÖZTÜRK, Garnizon Komutanı Sayın Ali KIRŞAN, Belediye Başkanı Sayın Mehmet EROL, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Osman ZOLAN, Önceki Dönem Millet Vekilimiz Sayın Mehmet ERDEM , Köşk Belediye Başkanı Sayın Rıfat Kadri KILIÇ , Aydın Şehit Aileleri Malül Gaziler Yardımlaşma Dernek Başkanı Sayın Sevil ESİN, Nazilli Gaziler Derneği Başkanı Sayın Hasan KARATAŞ ve Dernek Üyeleri, Daire amirleri ve Halkın katılımıyla yapıldı. Etkinlikte İncir,Şiir ve Fotoğraf Yarışmalarında dereceye girenlere ödüller verildi. Bando ve Mehter Takımı gösterileri yapıldı.
HAYATA SMAÇ PROGRAMI
3 Eylül Kurtuluş Etkinliği nedeniyle kapalı spor salonunda Zorlu Enerji Grubunun Sponsorluğunda hayata smaç projesi tanıtımı ve sunumu yapıldı.Ardından, Buharkent Kaymakamı Sayın Cemil ÖZTÜRK, Garnizon Komutanı Sayın Ali KIRŞAN, Belediye Başkanı Sayın Mehmet EROL, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Osman ZOLAN, Önceki Dönem Millet Vekilimiz Sayın Mehmet ERDEM ve Daire amirleri ile birlikte basketbol maçı yaptılar.
SPOR TESİSLERİ AÇILIŞI
3 Eylül Kurtuluş Etkinliği Kapsamında, Belediyemizin yapmış olduğu hali saha ,basketbol sahası,voleybol sahası ve tenis kordu açılışını, Buharkent Kaymakamı Sayın Cemil ÖZTÜRK, Garnizon Komutanı Sayın Ali KIRŞAN, Belediye Başkanı Sayın Mehmet EROL, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Osman ZOLAN, Önceki Dönem Millet Vekilimiz Sayın Mehmet ERDEM, Köşk Belediye Başkanı Sayın Rıfat Kadri KILIÇ ve Vatandaşlarımızın katılımı ile yapıldı.
MEVLİDİ ŞERİF VE LOKMA HAYIRI
İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümü nedeniyle pazar yerinde aziz şehitlerimiz için Mevlidi Şerif okunup ve Belediyemizce lokma hayrı yapıldı.
3 EYLÜL KURTULUŞ BAYRAMI PROGRAMI
İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 93. Yıl dönümü kutlamaları 3 Eylül Perşembe günü yapılacak olup, Programa saat 09.30’da Denizli Büyükşehir belediyesi Bando ve mehter takımı eşliğinde Dörtyol kavşağından Cumhuriyet Meydanına kadar yapılacak Kurtuluş yürüyüşü ile başlanacaktır. Ertelenen 11.Taze incir festivalinin eğlence bölümleri iptal edilerek Kurtuluş bayramı programı ile birlikte yapılacaktır. Tüm halkımız davetlidir. 
BUHARKENT VE İNCİR KONULU FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLARI BELLİ OLDU
11. TAZE İNCİR KÜLTÜR SANAT ŞENLİĞİ FESTİVALİ
Buharkent Meslek Yüksek Okulu Müdürü ve Öğretim Görevlilerinin Ziyareti
Buharkent Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç.Dr. Sayın Mesut KIRMACI öğretim ve araştırma görevlileri ile birlikte Belediye Başkanımız Sayın Mehmet EROL'u Makamında ziyaret ettiler. Ziyaretin ardından kendileri için Atatürk caddesi üzerinde tahsis edilen MYO irtibat bürosunu yerinde incelediler. Daha sonra MYO binasında yapılacak olan inşaat ve tefrişat işleri görüşüldü. Sonrasında Kaymakamlık Makamı ziyaretinde bulundular. Burada MYO'da açılacak olan bölümlerle ilgili olarak görüş alışverişinde bulunuldu.
BUHARKENT VE İNCİR KONULU ŞİİR YARIŞMASI SONUÇLARI BELLİ OLDU
Buharkent ve İncir Konulu Şiir yarışması sonuçlanmıştır. Seçici Kurulun değerlendirme sonucunda: 1.lik Ödülüne İNCİR VE BULARKENT adlı şiiri ile Levent TOPLUDAL, 2.lik Ödülüne BUHARKENT İNCİR YATAĞI adlı şiiri ile Nurdane UZUN, 3.lük Ödülüne BUHARKENT'E SELAM adlı şiiri ile Salih ERDEM, 1.Mansiyon Ödülüne BUHARKENT DERLER BANA adlı şiiri ile Bolat ÜNSAL, 2.Mansiyon Ödülüne CANIM İNCİRİM adlı şiiri ile Kadir KAYA, 3.Mansiyon Ödülüne BİR BAŞKA DOKU adlı şiiri ile Sündüz BİGA, 3.Mansiyon Ödülüne BUHARKENT'e adlı şiiri ile Turgut UZDU kazanmışlardır.  Ödül alan ve yarışmaya katılan tüm şairlere teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz. 

FESTİVAL PROGRAMI ERTELENMİŞTİR
Son günlerde meydana gelen terör eylemleri neticesindeki üzüntü verici olaylardan dolayı 6 ve 9 Ağustos 2015 tarihleri arasında düzenlenecek olan 11. Taze İncir Kültür ve Sanat Şenliği Festivali ileri bir tarihe ertelenmiştir. Halkımıza duyurulur.
ARTIK TOPRAK SAHADAN KURTULUYORUZ
Aydın ilimizin ilçeleri içerisinde toprak saha olarak tek olan ve uzun yıllardır çimlendirilmesi planlanan ancak hep proje aşamasında kalan ilçemizin sahası da artık sentetik çime kavuşuyor. Belediye Başkanı Sayın Mehmet EROL'un ısrarlı girişimleri ve Aydın Milletvekilimiz Sayın Abdurrrahman ÖZ'ün destekleri sayesinde Spor Toto Teşkilatınca toprak sahamızın sentetik çim yapılması projesi onaylanmıştır. YENİ SEZONA YENİ SAHA da çıkacak olan spor kulüplerimize ve futbolcu kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun.
YETİM VE ÖKSÜZ ÇOCUKLARIMIZ İLE İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTUK
Belediye Başkanımız Sayın Mehmet EROL'un, öksüz ve yetim çocuklarımız için Sav-Koop Restorant'ta düzenlemiş olduğu iftar yemeğine çocuklarımız ve ailelerinin yanı sıra İlçe Kaymakamımız Sayın Cemil ÖZTÜRK, Garnizon Komutanı Sayın Ali KIRŞAN, İlçe Emniyet Amiri Sayın İzzettin KARADUMAN, İlçe Müftüsü Sayın Ömer BOZKURT, AK Parti İlçe Başkanı Sayın Hakim Güven SAYLIK ve daire amirleri ile Belediye Meclis Üyeleri katılmışlardır. Yemekte Sayın Kaymakamımız, Sayın Belediye Başkanımız ve Belediye Meclis Üyesi Sayın Suzan BEŞER çocuklarımıza çeşitli hediyeler sunmuşlardır.
Buharkent ve İncir Konulu Şiir Yarışması
ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASINA DAVETTİR
Savcıllı Mahallesi Parke Taşı Döşemesi
Savcıllı Mahallemizdeki tüm sokaklarımızın parke taşı döşeme işi devam etmektedir.
Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu yıl sonu sergisi açılışı
Buharkent Kaymakamlığı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu yıl sonu sergisinin açılışına katıldık.Serginin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞINDAN BUHARKENT BELEDİYESİNE BİR ARAÇ DAHA
 ''ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞINDAN BUHARKENT BELEDİYESİNE BİR ARAÇ DAHA''
19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI BÜYÜK COŞKUYLA KUTLANDI
19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMININ 96.YILI BÜYÜK BİR COŞKUYLA KUTLANDI
BAŞKANIN 19 MAYIS MESAJI
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı heyecanını bir kez daha hep birlikte yaşayacağız. Kurtuluş Savaşımızın Büyük Önderi Atatürk’ün kurtuluş mücadelesinin bir meşalesi olarak; Samsun’a çıkışının 96. yıl dönümünü kutladığımız bugün, "Türk Ulusunun Gençlerine”, Büyük Önder Atatürk tarafından bayram olarak armağan edilmesi, onlara verdiği değerin ayrı bir göstergesidir. Ülkenin içinde bulunduğu duruma umutsuz bakmayarak, "Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına" inanan Büyük Önder Atatürk, Samsun'dan başlayarak bütün ülkeye ve insanlarımıza yansıyan ve yayılan bu büyük mücadelenin önderi olmuştur. Tüm olumsuzluklara rağmen Büyük Önder Atatürk ve kahraman silah arkadaşları tarafından verilen mücadele sonucunda büyük fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti gençlerimize emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak gençlerimizin en başta gelen görev ve sorumluluğudur. Bu duygu ve düşüncelerle, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygıyla anıyor, başta gençlerimizin olmak üzere halkımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.
BUHARKENT MESLEK YÜKSEK OKULU AKADEMİK PERSONELİ OLUŞTURULUYOR
Buharkent Meslek Yüksek Okulumuzun 2015-2016 eğitim öğretim yılında öğrenci kabul etmeye başlayacağı bu yıl başında halkımıza müjde olarak verilmişti. Bu kapsamda YÖK nezdinde yaptığımız girişimlerle, yüksek okulumuzun akademik personelinin oluşturulması işlemleri de büyük bir hızla devam etmektedir. ADÜ Rektörlüğünce Yüksek Okul Müdürümüz atanmış olup, öğretim elemanı alım işlemleri için de kadro ilanları YÖK’ün sayfasında yayınlanmıştır. YÖK’ün Web sayfasındaki Akademik Kadro ilanları linkinden veya https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/ linkinden ADÜ linkini tıklayarak Buharkent Meslek Yüksek Okulu Kadro ilanları görülebilir. Buharkent halkımıza hayırlı olsun. 
MİRAÇ KANDİLİ
Peygamber Efendimizin (s.a.s) Yaradan'ın huzuruna yükseldiği gün olan, bu Kutlu Miraç Kandili'nin tüm insanlığın barış, huzur ve saadetine vesile olmasını Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyorum.  
10-16 MAYIS ENGELLİLER HAFTASI
10-16 MAYIS ENGELLİLER HAFTASI DOLAYISIYLA BUHARKENT KAYMAKAMLIĞI, BUHARKENT BELEDİYE BASKANLIĞIMIZIN VE HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜNÜN ORTAKLAŞA DÜZENLEDİĞİ SABAH KAHVALTISINDA, İLÇEMİZDE YAŞAYAN ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZLA BULUŞTUK. KAHVALTIYA İLÇE KAYMAKAMIMIZ SAYIN CEMİL ÖZTÜRK, BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN MEHMET EROL,İLÇE JANDARMA KOMUTANI SAYIN ALİ KIRŞAN,  İLÇE EMNİYET AMİRİ SAYIN İZZETTİN KARADUMAN VE DAİRE AMİRLERİ KATILDI.KAHVALTI SONRASI ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ İÇİN DÜZENLENEN AFRODİSİAS GEZİSİNE GİTMEK ÜZERE ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİ UĞURLADIK.
EN SEVGİLİYE ŞİİR GECESİ
Belediyemizin organizasyonu ile 12 Haziran 2015 Cuma günü akşamı ünlü şair ve sanatçımız Dursun Ali ERZİNCANLI' nın ilçemizde düzenleyeceği "En Sevgiliye Şiir Gecesi" programına tüm halkımız davetlidir. Mehmet EROL Buharkent Belediye Başkanı
ENCÜMEN ÜYE SEÇİMİ
04.05.2015 Pazartesi günü yapılan Belediye Meclisi toplantısında yapılan encümen seçimi için; Adalet ve Kalkınma Partisinden İsmail SEZER ve Mehmet ÇAKMAK, Cumhuriyet Halk Partisinden Ülkü GECİLOĞLU ve Milliyetçi Hareket Partisinden Yüksel GÜNGÖRDÜ encümen adayı olarak gösterilmişlerdir. Yapılan gizli oylamada her üye 6'şar oy almışlardır. İkinci oylamada da her üye yine 6'şar oy aldıklarından yapılan kura çekimi sonucu  Adalet ve Kalkınma Partisinden Mehmet ÇAKMAK ile Cumhuriyet Halk Partisinden Ülkü GECİLOĞLU 1 yıllığına encümen üyeliğine seçilmişlerdir. Seçilen üyelerimizi kutluyor çalışmalarında başarılar diliyoruz.
REGAİB KANDİLİ
Kardeşliğin daimi olduğu, sevgilerin birleştiği, dostlukların bitmediği yine de mutlu, umutlu ve sevgi dolu,rahmetlerin yağmur gibi yağdığı nice kandillere.Buharkent Belediye Başkanı Mehmet EROL
23NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI
Barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin temsilcileri olarak, dünyaya en güzel gözlerle bakan, yaşamak için bizlere umut veren, can veren çocuklarımızın yüzlerindeki gülücüklerin, kalplerindeki sevgi ve umut çiçeklerinin hiç solmaması en büyük arzumuzdur.
ÇANAKKALE GEZİSİ
Öğrencilerimizi Şanlı tarihimiz ile buluşturmak için Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli olarak 17-18.04.2015 tarihleri arasında ‘Çanakkale Gezisi’ düzenledik.
ANKARA ÜNİVERSİTESİ GENÇ FİLARMONİ ORKESTRASI VE ÇOK SESLİ KOROSUNUN ZİYARETİ
ANKARA ÜNİVERSİTESİ GENÇ FİLARMONİ ORKESTRASI VE ÇOK SESLİ KOROSU GENEL SANAT YÖNETMENİ SAYIN YILDIRAY YENER, ORKESTRA ARKADAŞLARI İLE BİRLİKTE, BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN MEHMET EROL VE BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCIMIZ SAYIN ALİ ESİN'İ MAKAMLARINDA ZİYARET ETTİLER. ''SENDE BİR DÜNYANIN PARÇASI OL''ADLI SOSYAL SORUMLULUK PROJESİNE KATKILARINDAN DOLAYI BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN MEHMET EROL'A VE BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCIMIZ SAYIN ALİ ESİN'E TEŞEKKÜR BELGESİ TAKTİM ETTİLER. KENDİLERİNE ZİYARETLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNARIZ.
ZAFER ORTAOKULUNDA MÜZİK SINIFI AÇILIŞI
BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN MEHMET EROL,BUHARKENT KAYMAKAMI SAYIN CEMİL ÖZTÜRK , DAİRE AMİRLERİ VE ANKARA ÜNİVERSİTESİ GENÇ FİLARMONİ ORKESTRASI VE ÇOK SESLİ KOROSU ÖĞRENCİLERİ İLE BİRLİKTE, ZAFER ORTAOKULU MÜZİK SINIFI AÇILIŞINA KATILDI.
KUTLU DOĞUM HAFTASI ETKİNLİĞİ
Kutlu doğum haftası münasebetiyle ilçe Müftülüğümüzce düzenlenen programa katıldık. Diyanet İşleri Başkanlığı Denizli Eğitim Merkezi Müdürü Dr.Mustafa ACAR'ın konuşmacı olarak katıldiğı programa İlçe Kaymakamımız Sayın Cemil ÖZTÜRK, Belediye Başkanımız Sayın Mehmet EROL, Garnizon Komutanı Sayın Ali KIRŞAN, İlçe Emniyet Amiri Sayın İzzettin KARADUMAN, İlçe Müftümüz Ömer BOZKURT, daire amirleri ve vatandaşlarımız katıldı. Programda emeği geçen İlçe Müftülüğü personeline ve İmamhatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz. 
ÜCRETSİZ İNTERNETİN ADRESİ
Ücretsiz İnternet uygulaması ilk etabı; Atatürk Caddesi ve Kent Meydanında olmak üzere Halkımızın hizmetine sunulmuştur.
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TARAFINDAN HİBE EDİLEN ÇÖP KAMYONU
BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN MEHMET EROL'UN,GİRİŞİMLERİ İLE BELEDİYEMİZE ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TARAFINDAN 13 TONLUK ÇÖP KAMYONU HİBE EDİLMİŞTİR.HALKIMIZA HAYIRLI OLSUN.
12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u anma günü
12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u anma günü dolayısı ile İmamhatip Ortaokulunda düzenlenen etkinliğe katıldık.İstiklal Marşı'mızın kabul edilişinin 94. Yıl dönümünde Mehmet Akif ERSOY'u Rahmetle yad ediyoruz
BUHARKENT GENÇLERİ İLE HAYATA SMAÇ
BUHARKENT GENÇLERİ İLE HAYATA SMAÇ PROJESİ KAPSAMINDA,BUHARKENT KAYMAKAMLIĞI,BUHARKENT BELEDİYE BAŞKANLIĞI, RESMİ KURUM VE KURULUŞLAR,SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI VE İLÇE ESNAFLARIMIZIN KATKILARI İLE HAYATA GEÇİRİLEN BUHARKENT GENÇLERİ İLE HAYATA SMAÇ PROJESİ TANITIMI YAPILDI, VE 51 ÖĞRENCİYE BASKETBOL EŞOFMANI VE FORMA TAKIMI HEDİYE EDİLDİ. http://www.hayatasmac.com/
YENİ YILIN ve SEZONUN EN BÜYÜK DEVE GÜREŞİ
Ege,Akdeniz ve Marmaranın şampiyon develerinin katılacağı sezonun en büyük deve güreşi 25 OCAK 2015  PAZAR  günü Buharkent Arenasında yapılacaktır.
YENİ YILIN İLK MECLİS TOPLANTISI
BELEDİYE BAŞKANIMIZ MEHMET EROL,BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ ve TOPLANTIYA SEYİRCİ OLARAK KATILAN VATANDAŞLARIMIZLA BİRLİKTE YENİ YILIN İLK MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SAYIN OSMAN ZOLAN'a ZİYARET
Belediye Başkanımız Mehmet EROL, Buharkent Kaymakamı Sayın Cemil ÖZTÜRK ,Ak Parti İlçe Başkanı Sayın H.Güven SAYLIK ve Mehmet PARMAKSIZOĞLU ile birlikte Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Osman ZOLAN'ı makamında ziyaret edip,Engellilerimizin Yapmış olduğu El Emeği Göznuru Eserini takdim ettik.
ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜNE ZİYARET
Belediye Başkanımız Sayın Mehmet EROL, Buharkent Kaymakamı Sayın Cemil ÖZTÜRK ve Ak Parti İlçe Başkanı Sayın H.Güven SAYLIK ile birlikte Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Cavit BİRCAN'ı tebrik ettiler ve Buharkent Meslek Yüksek Okuluda, açılacak bölümlerle ilgili görüş alışverişinde bulunduk.
BUHARKENT ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNE KAVUŞUYOR
BUHARKENT ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ TEKRAR YÖNETİM KURULUNA KAVUŞTU.BELEDİYE BAŞKANIMIZ YÖNETİM KURULU BAŞKANI OLARAK GÖREV ÜSTLENDİ ve YATIRIM YAPMAK İSTEYEN DENİZLİLİ SANAYİCİLERLE ,SAYIN KAYMAKAMIMIZ CEMİL ÖZTÜRK'ün MAKAMINDA ve ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDE TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİ.
BUHARKENT BELEDİYE BAŞKANI SAYIN MEHMET EROL İZMİRİ ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİN AYAKLARI ALTINA SERDİ
BUHARKENT BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN MEHMET EROL, BUHARKENT BELEDİYESİ STANDIMIZA EL EMEĞİ GÖZ NURU ESERLERİ İLE EMEK HARCAYAN ENGELLİLERLE ELELE KÜLTÜR SANAT EVİNİN , ENGELLERİ AŞIP GELEN ENGELLİ KARDEŞLERİMİZ,İLE BİRLİKTE BU İŞE GÖNÜL VEREN ÖĞRETMENLERİ ve BUHARKENT BELEDİYESİ STANDIDA EMEK HARCAYAN ÖZVERİ İLE ÇALIŞAN BELEDİYE PERSONELİNİ, İZMİR SEYİRTEPEDE YEMEKTE AĞIRLADI VE İZMİRİ ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİN AYAKLARININ ALTINA SERDİ.
1.AYDIN TANITIM GÜNLERİ ETKİLİĞİ BUHARKENT BELEDİYESİ STANDI
Belediye Başkanımız Sayın Mehmet EROL standlarımızı görmeye gelen misafirlerimize standlarımızı tanıttı.
1.AYDIN TANITIM GÜNLERİ ETKİNLİĞİ
18-21 ARALIK 2014 TARİHLERİNDE İZMİR FUARINDA (enternasyonal) DÜZENLENECEK OLAN 1. AYDIN TANITIM GÜNLERİ ETKİNLİĞİ KAPSAMINDA 3 NOLU HOLDEKİ ''BUHARKENT BELEDİYESİ STANDINA'' TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR. 20 ARALIK 2014 TARİHİNDE ''BUHARKENTLİLER DERNEĞİMİZCE'' FUAR STANDIMIZDA ''KEŞKEK HAYIRI'' YAPILACAKTIR.
MESİRE ALANI ve FİDAN DİKİMİ PROJESİ
Belediye Başkanımız Mehmet EROL ,Belediye Başkan Yardımcısı Ali ESİN ile birlikte Muğla Orman Bölge Müdürü Mustafa KARA'yı ziyaret edip İlçemizdeki Projeyle ilgili bilgi ve görüşlerini aldı.
''3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ''
"Engelli insanlarımızın çalışma hayatı, eğitim, sağlık ve sosyal haklardan yeterince yararlanmaları, onların topluma kazandırılmaları, katılımcı ve üreten insanlar haline getirilmeleri hepimizin toplumsal sorumluluğudur.Bizce toplumsal görev ve sorumluluklarımızdan en önemlisi engelli kardeşlerimize yönelik tüm engelleri ortadan kaldırmak engelsiz bir ortam oluşturmak, onları sağlıklı insanların önüne sunulan tüm imkanlardan eksiksiz faydalanmalarını temin etmek olduğunu düşünüyor,sağlıklı her bireyin birer engelli adayı olduğunu unutulmaması gerektiğini hatırlatıyor,''DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜNÜ KUTLUYORUM''
ORTAKÇI MAHALLESİ CUMHURİYET İLKOKULU ZİYARET
BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN MEHMET EROL , AYDIN VALİSİ SAYIN EROL AYYILDIZ'ın EŞİ SAYIN UZM.DR. DİLEK DİDEM AYYILDIZ ,VALİ YARDIMCISI SAYIN ABDULLAH ASLAN'IN EŞİ SAYIN GÜLŞEN ASLAN, İL EMNİYET MÜDÜRÜ SAYIN ADNAN TAŞDAN'IN EŞİ SAYIN GAMZE TAŞDAN, BUHARKENT KAYMAKAMI SAYIN CEMİL ÖZTÜRK GEVHER NESİBE SULTAN YARDIMLAŞMA DERNEĞİ BAŞKANI SAYIN RABİA ÖZKAHRAMAN,GARNİZON KOMUTANI SAYIN ALİ KIRŞAN ve DAİRE AMİRLERİ İLE BİRLİKTE ORTAKÇI MAHALLESİ CUMHURİYET İLKOKULU ' nu ZİYARETTE BULUNDU.
BUHARKENT İLÇE HASTANESİ ve MOBİL KETEM ZİYARETİ
BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN MEHMET EROL , AYDIN VALİSİ SAYIN EROL AYYILDIZ'ın EŞİ SAYIN UZM.DR. DİLEK DİDEM AYYILDIZ ,VALİ YARDIMCISI SAYIN ABDULLAH ASLAN'IN EŞİ SAYIN GÜLŞEN ASLAN, İL EMNİYET MÜDÜRÜ SAYIN ADNAN TAŞDAN'IN EŞİ SAYIN GAMZE TAŞDAN, BUHARKENT KAYMAKAMI SAYIN CEMİL ÖZTÜRK GEVHER NESİBE SULTAN YARDIMLAŞMA DERNEĞİ BAŞKANI SAYIN RABİA ÖZKAHRAMAN,GARNİZON KOMUTANI SAYIN ALİ KIRŞAN ve DAİRE AMİRLERİ İLE BİRLİKTE BUHARKENT İLÇE HASTANESİ ve MOBİL KETEM ARACINI ZİYARETTE BULUNDU.
ENGELLİLERLE ELELE KÜLTÜR ve SANAT EVİ AÇILIŞI ve ZİYARETİ
BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN MEHMET EROL , AYDIN VALİSİ SAYIN EROL AYYILDIZ'ın EŞİ SAYIN UZM.DR. DİLEK DİDEM AYYILDIZ ,VALİ YARDIMCISI SAYIN ABDULLAH ASLAN'IN EŞİ SAYIN GÜLŞEN ASLAN, İL EMNİYET MÜDÜRÜ SAYIN ADNAN TAŞDAN'IN ,EŞİ SAYIN GAMZE TAŞDAN, BUHARKENT KAYMAKAMI SAYIN CEMİL ÖZTÜRK GEVHER NESİBE SULTAN YARDIMLAŞMA DERNEĞİ BAŞKANI SAYIN RABİA ÖZKAHRAMAN,GARNİZON KOMUTANI SAYIN ALİ KIRŞAN ve DAİRE AMİRLERİ İLE BİRLİKTE ENGELLİLERLE ELELE KÜLTÜR ve SANAT EVİ AÇILIŞINA KATILDI.
ENGELLİ ZİYARETİ
BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN MEHMET EROL , AYDIN VALİSİ SAYIN EROL AYYILDIZ'ın EŞİ SAYIN UZM.DR. DİLEK DİDEM AYYILDIZ ,VALİ YARDIMCISI SAYIN ABDULLAH ASLAN'IN EŞİ SAYIN GÜLŞEN ASLAN, İL EMNİYET MÜDÜRÜ SAYIN ADNAN TAŞDAN'IN EŞİ SAYIN GAMZE TAŞDAN, BUHARKENT KAYMAKAMI SAYIN CEMİL ÖZTÜRK GEVHER NESİBE SULTAN YARDIMLAŞMA DERNEĞİ BAŞKANI SAYIN RABİA ÖZKAHRAMAN,GARNİZON KOMUTANI SAYIN ALİ KIRŞAN ve DAİRE AMİRLERİ İLE BİRLİKTE ENGELLİ ZİYARETİNDE BULUNDU.
KAYMAKAMLIK ZİYARETİ
AYDIN VALİSİ SAYIN EROL AYYILLDIZ'ın EŞİ SAYIN DİLEK DİDEM AYYILDIZ'IN KAYMAKAMLIK ZİYARETİ
OKULLARIMIZA MALZEME YARDIMI
İlçemizdeki mevcut okullarımızın sıra, sandalye, masa,koltuk,bilgisayar,yazıcı,projeksiyon cihazı,fotokopi makinası ve benzeri tüm ihtiyaçları Belediye Başkanımız Sayın Mehmet EROL 'un girişimleri ve katkıları sonucunda karşılanarak okullarımıza teslim edilmiştir.
1. AYDIN TANITIM GÜNLERİ TOPLANSI
                 18-21 Aralık 2014 tarihlerinde İzmir Fuarında düzenlenecek olan Ege Bölgesi Aydınlılar Derneği tarafından organizasyonu yapılan "1.Aydın Tanıtım Günleri" fuarına Buharkent ilçesi olarak katılmak amacıyla ilçemizde ki Özel İşletmeler ile Sivil Toplum Kuruluşları ve ilgili Kamu Kurumları yöneticileri ile bilgilendirme toplantısı düzenlenmiş olup fuara katılım kararı alınmıştır.                   Söz konusu tarihlerde yapılacak olan fuar için katılacak Kurum ve Kuruluşlar ,Özel sektör, Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığınca gerekli çalışmalara başlanılacaktır.
''BUHARKENT'E BÜYÜK MÜJDE''
Buharkent Meslek Yüksek Okulunun açılışı ile ilgili karar YÖK genel kurulu tarafından onaylanmıştır. Binası tamamlanmış olan Buharkent Meslek Yüksek Okulunun açılışı halkımızın en önemli beklentisi haline gelmişti.Bizimde en önemli ve birinci öncelikli projemizdi.Buharkent Meslek Yüksek Okulumuz gelecek yıl öğrenci kabul etmeye başlayacaktır. Buharkent Meslek Yüksek Okulu Buharkente hayırlı olsun.Açılışında büyük desteğini gördüğümüz başta Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat ZEYBEKÇi'ye Milletvekillerimiz Mehmet ERDEM ,Semiha ÖYÜŞ ve Ali Gültekin KILINÇ'a Buharkentliler adına şükranlarımı sunuyorum.BUHARKENT BELEDİYE BAŞKANI MEHMET EROL
MOBİL KETEM PROJELERİ DEĞERLENDİRME VE TANITIM TOPLANTISI
Sayın Valimizin eşi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. D. Didem Ayyıldız’ ın katılımıyla Aydın Valiliği himayesinde başlatılan ve devam eden Mobil Ketem, Gönül Elçileri ve Aile Akademisi Projeleri ile ilgili değerlendirme toplantısına Sayın Buharkent Kaymakamımız Cemil ÖZTÜRK , Buharkent Belediye Başkanımız Sayın Mehmet EROL Eşi Hafize EROL,Halk Sağlığı Müdürü Şenol Okur ve diğer protokol üyeleri ile birlikte katıldı.
EKİM AYI BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI
Ekim Ayı Belediye Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Sayın Mehmet EROL başkanlığında Meclis üyelerinin katılımıyla toplanarak gündeme ilişkin kararlar görüşüldü.
ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI AÇILIŞI
SAYIN EKONOMİ BAKANIMIZ NİHAT ZEYBEKÇİ'NİN KATILIMIYLA YAPILAN 2014-2015 ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI AÇILIŞINA BELEDİYE BAŞKANIMIZ MEHMET EROL,  AYDIN MİLLET VEKİLİ SAYIN ALİ GÜLTEKİN KILIÇ VE AYDIN AKPARTİ İLBAŞKANI SAYIN SADIK ATAY  İLE BİRLİKTE AÇILIŞA KATILDI.
DENİZLİ'NİN UYDUSU GİBİYİZ
“DENİZLİ'NİN UYDUSU GİBİYİZ" http://www.aydindenge.com.tr/ekonomi/25/09/2014/denizlinin-uydusu-gibiyiz
19 EYLÜL 2014GAZİLER GÜNÜ
Bayrağımızın vatanımızın üzerinde halen özgürce dalgalanması şehitlerimizin ve gazilerimizin fedakarlıklarının eseridir" Ülkemizin sessiz kahramanları olan şehit ve gazilerimizİ sevgi ve saygıyla anıyoruz.
3 EYLÜL BUHARKENT'İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 92. YIL DÖNÜMÜ
      Buharkentimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yıldönümü ilçe kaymakamımız, garnizon komutanımız, Belediye başkanımız, kamu yöneticileri, yetkilileri, STK'ları, gaziler ve halkın katılımıyla çeşitli etkinlikler ile kutlandı. Buharkent Belediye Başkanımız Sayın Mehmet EROL günün anlam ve önemini anlatan konuşmasında İstiklal Marşımıza vurgu yaparak " Kükremiş sel gibiyim, Bendimi çiğner aşarım. Yırtarım dağları, enginlere sığmam taşarım" dizelerindeki Türk halkının cesaret, kuvvet, özgürlük ve kahramanlık duygularını paylaşmıştır. Ayrıca Kurtuluş günü etkinlikleri Akşam namazına müteakip okutulacak mevlüdi-şerif ve lokma hayrıyla devam edecektir.
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI
Milli Kurtuluş Savaşı'mızı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandıran, her aşaması vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu 30 Ağustos Zaferi'nin 92'inci yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde, büyük bir gurur ve coşkuyla kutlamak dileğiyle BUHARKENT BELEDİYE BAŞKANI MEHMET EROL
Festival kutlamaları
10.Taze İncir Festivali Zorlu Enerji Grubu Sponsorluğunda halk katılımıyla coşkuyla kutlandı.