Haberler
14.TAZE İNCİR FESTİVALİ BUHARKENT KONULU ŞİİR YARIŞMASI SONUÇLANDI
BUHARKENT VE İNCİR  KONULU ŞİİR YARIŞMASI SONUÇLANDI.
14.TAZE İNCİR FESTİVALİ İNCİR TATLISI YARIŞMASI
14.TAZE İNCİR FESTİVALİMİZ KAPSAMINDA 03 AĞUSTOS 2018 CUMA GÜNÜ BELEDİYEMİZ YÜZME HAVUZU TESİSLERİ ÇOK AMAÇLI SALONUNDA İNCİR TATLISI YARIŞMASI YAPILACAKTIR.YARIŞMAYA KATILMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ İNCİR TATLILARI İLE BİRLİKTE YÜZME HAVUZ ÇOK AMAÇLI SALONUNDA 03.AĞUSTOS 2018 CUMA GÜNÜ SAAT 14.00'DA HAZIR OLMALARI GEREKMEKTEDİR.
14.TAZE İNCİR FESTİVALİ YÜZME YARIŞMASI
BELEDİYEMİZİN 14. TAZE İNCİR FESTİVALİ KAPSAMINDA BELEDİYE YÜZME HAVUZ TESİSLERİNDE 02.08.2018 PERŞEMBE GÜNÜ,KÜÇÜKLER-YILDIZLAR-GENÇLER-BÜYÜKLER KATEGORİSİNDE YÜZME YARIŞI YAPILACAKTIR.
14.TAZE İNCİR FESTİVALİ ATICILIK YARIŞMASI
BUHARKENT BELEDİYESİ 14. TAZE İNCİR FESTİVALİ KAPSAMINDA ATICILIK YARIŞMASI YAPILACAKTIR.YARIŞMAYA KATILMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ AVCILIK ATICILIK DERNEK BAŞKANI HASAN AKAR ‘A BAŞVURUDA BULUNMASI GEREKMEKTEDİR. 0507 603 21 13 TELEFON İLE İRTİBATA GEÇEBİLİRSİNİZ.
14.TAZE İNCİR FESTİVALİ İNCİR KUPASI FUTBOL TURNUVASI
BUHARKENT BELEDİYESİ 14. TAZE İNCİR FESTİVALİ KAPSAMINDA İNCİR KUPASI FUTBOL TURNUVASI YAPILACAKTIR. TURNUVAYA KATILMAK İSTEYEN TAKIMLAR TURNUVA SORUMLULARI ALİ SARI (0555 551 51 09)VE ALİ ÇAKMAK(TERZİ 0536 430 49 70) İLE İRTİBATA GEÇMESİ GEREKMEKTEDİR. TURNUVA KATILIM ÜCRETİ:200 TL'DİR TURNUVA ÇEKİLME BEDELİ 100 TL 'DİR SON BAŞVURU TARİHİ:06.07.2018 CUMA GÜNÜ SAAT 17.00'DIR.
BUHARKENT BELEDİYESİ GELENEKSEL DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNİN 16.Sİ DÜZENLENDİ
Belediye olarak düzenlediğimiz ve geleneksel hale getirdiğimiz doğa yürüyüşümüzün 16'si yapıldı.Yürüyüşümüz Kuyucak İlçesi Bucakköy Mahallesi başlayıp Topçam Mevkiinde piknik yapıldı ve tekrar Bucakköy mahallesinde yürüyüş yapılarak etkinlik sona erdi.Doğa Yürüyüşümüze katılan vatandaşlarımıza teşekkürlerimizi sunarız.
BUHARKENT ANAOKULU ŞİRİNLER SINIFININ BELEDİYE BAŞKANIMIZA ZİYARETİ
Belediye Başkanımız Sayın Mehmet EROL'u,Buharkent Anaokulu Şirinler sınıfı öğrencileri ziyaret ettiler.Belediye Başkanımıza belediye faaliyetleri ile ilgili sorular sordular ve sohbet ettiler.Sonrasında Belediye Başkanımızla fotoğraf çekildiler.Ardından Belediye Başkanımız Minik öğrencilerimize hediyelerini takdim etti.Anaokul Müdürü Sayın Emine YAVUZ,Şirinler Sınıfı Öğretmeni Sayın Özlem YUMRUKAYA ve Şirinler Sınıfı Öğrencilerimize ziyaretlerinden ve sohbetlerinden dolayı teşekkürlerimizi sunarız.
GELENEKSEL DOĞA YÜRÜYÜŞÜNÜN 15.'Sİ DÜZENLENDİ.
Belediye olarak düzenlediğimiz ve geleneksel hale getirdiğimiz doğa yürüyüşümüzün 15'si yapıldı.Yürüyüşümüz Kuyucak İlçesi Belenova Mahallesi başlayıp Kocaova Yaylası Orman Göletinde sona erdi.Doğa Yürüyüşümüze katılan vatandaşlarımıza teşekkürlerimizi sunarız.
DAHA İYİ HİZMET İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN
Vatandaşlarımızın Whatsaap uygulaması ile internetin olduğu heryerden belediyemiz yetkilileri ile anlık çevrimiçi iletişim kurabilmesi, her türlü şikayet ve önerilerini görüntülü veya yazılı bir şekilde iletebileceği bir öneri ve şikayet hattı oluşturduk.  
3 EYLÜL İLÇEMİZİN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 95. YILI KUTLANDI
3 Eylül Buharkent'in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 95.Yıl Dönümü, Kurtuluş ve Özgürlük yürüyüşü ile başladı.Cumhuriyet Meydanında Atatürk anıtına Çelenklerin konulmasına müteakip saygı duruşu ve istiklal marşı okundu.İlçe Kaymakamı Sayın Mehmet Deniz ARABACI ve Belediye Başkanımız Sayın Mehmet EROL,Aydın Ak Parti Milletvekili Sn. Abdurrahman ÖZ ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Nazilli Şube Başkanı Sayın Hasan KARATAŞ'ın Günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından, Mehteran Takımının Gösterileri ve Buharkent Efeler Ekibini Halk Oyunları gösterisi ile 3 Eylül Buharkent'in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 95. Yıl Dönümü Programı sona erdi ve Kurban Bayramı olması nedeniyle programın ardından vatandaşlarımızla bayramlaşma programı gerçekleşti.Belediyemiz Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Kafeterya Tesislerinde Kurtuluş Programına katılan gazilerimize , halk oyunları ekibine ve Protokol Üyelerine yemek verildi.Yemeğin ardından Belediye Başkanımız ,daire amirleri ile birlikte şehit ailelerini ziyaret etti.Programda emeği geçenlere, Programımıza teşrif eden Şehit ve Gaziler Derneği Başkan ve Üyelerine, Buharkent halkımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI 95. YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI.
30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programı,İlçemiz Cumhuriyet Meydanında İlçe Kaymakamı Sn. Mehmet Deniz ARABACI, Belediye Başkanımız Sn.Mehmet EROL ve İlçe daire amirlerinin katılımıyla gerçekleşti.Bu zaferin kazanılmasında emeği olan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk,Silah arkadaşları,Tüm şehitlerimizi ve Gazilerimizi Rahmet,Minnet ve şükranla anıyoruz.30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN.
GELENBE MESİRE ALANININ YEREL VE YAYGIN MEDYAYA TANITIMI YAPILDI
Belediye Başkanımız Sayın Mehmet EROL'un girişimleri ile ilçemize kazandırılan ,Gelenbe Mesire Alanının tanıtımı Yerel ve Yaygın basına yapıldı.Gelenbe Mesire Alanı Projesinin yaklaşık 3 yıl önce gündeme geldiğini ifade eden Belediye Başkanımız, “Aydın’ın mesire alanı olmayan tek ilçesi Buharkent idi. Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Prof.Dr.Veysel Eroğlu, yaklaşık 3 yıl önce Buharkent’e yaptığı ziyaretinde Gelenbe Muhtarımız Osman Çetinbağ’ın talebi üzerine mesire alanının sözünü vermişti. Şimdi ise bu verilen sözün hayata geçişini hep birlikte görmekteyiz. DSİ, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Buharkent Belediyesi’nin ortak projesiyle hayata geçen, B sınıfı mesire alanı olan Gelenbe Mesire Alanı toplamda 2 milyon 500 bin liraya mal oldu. Belediye olarak biz bu alanı 49 yıllığına devletten kiraladık. İhale ile de 5 yıllığına özel bir işletmeye kiraya verdik. Yapım şekli ve bulunduğu konum itibariyle Aydın’ın en modern mesire alanı haline geldi. İleriki günlerde şelale ve diğer eklemelerle birlikte bölgenin en güzel mesire alanı olacak. Sayın Veysel Eroğlu, açılışımıza katıldığında konaklama amaçlı bungalov evlerin de talebinde bulunacağız. Burası ahşap köşkler, şadırvanlar, piknik alanları, hamaklar, çocuk oyun alanları, at binim alanları, çeşitli kanatlı hayvanlar, restoran, tuvaletler, dinlenme alanları, salıncaklar ve daha birçok özelliği ile örnek bir mesire alanı oldu. Daha büyük bütçeli belediyelerin yapamadığını Aydın’ın en küçük ilçesi Buharkent başardı” dedi.Tanıtım toplantımıza katılan AK Parti Aydın Milletvekilimiz Sayın Abdurrahman Öz, Karacasu Kaymakamı, Buharkent Kaymakam Vekili Sayın Sinem Güher Büyüknalçacı,Gelenbe Muhtarı Osman Çetinbağ, AK Parti Buharkent İlçe Başkanı Güven Saylık, Belediye Meclis Üyeleri, Aydın'da görev yapan yerel ve yaygın basın çalışanlarına teşekkürlerimizi sunarız.
BUHARKENT'TE İKİBİN KİŞİLİK İFTAR YEMEĞİ
Seval Kablo sponsorluğunda Belediyemizce İlçe meydanımızda 2Bin kişilik iftar yemeği verildi.İftar Yemeğine Akparti il Başkanı Sayın Ömer ÖZMEN  Aydın Akparti teşkilat yönetimi ile birlikte katıldı.
YETİMLERE İFTAR YEMEĞİ DÜZENLENDİ
Belediyemiz tarafından Yetim çocuklarımıza ve ailelerine Belediyemiz Yüzme havuzu tesislerinde iftar yemeği programı düzenlendi.İftar Yemeğinin ardından İlçe Kaymakamı Sn.M.Deniz ARABACI ve Belediye Başkanımız Sn. Mehmet EROL Çocuklarımıza Bayram alışverişi için hediye çeki ve uçurtma hediye etti.Katılımları İçin Çocuklarımıza ve ailelerimize Teşekkürlerimizi Sunarız.
HALK VE GÜVENLİK TOPLANTISI
Belediyemizin Nikah Salonunda Halkımızla karşılıklı diyalog,soru-cevap halinde Belediye Başkanımız,İlçe Kaymakamımız İlçe Emniyet Amirimiz ve İlçe Jandarma Komutanımızın'da katılımlarıyla birlikte verimli bir halk ve güvenlik toplantısı gerçekleştirildi.
GELENEKSEL DOĞA YÜRÜYÜŞÜNÜN 14.'SÜ DÜZENLENDİ.
Belediye olarak düzenlediğimiz ve geleneksel hale getirdiğimiz doğa yürüyüşümüzün 14'sü yapıldı.Yürüyüşümüz Gencellidereden başlayıp Buharkent Belediyesi Mesire alanında sona erdi.Belediye Başkanımız Sayın Mehmet EROL,yürüyüşe katılan annelere karanfil verip Anneler Gününü kutladı.Doğa Yürüyüşümüze katılan vatandaşlarımıza teşekkürlerimizi sunarız.
ENGELLİLERE MALZEME YARDIMI YAPILDI
Belediye Başkanımız Sayın Mehmet EROL,İlçe Kaymakamımız Sayın Mehmet Deniz ARABACI ile beraber Halk Eğitim Kursiyerlerinin kahvaltı programına katıldı.Programın ardından Engellilerle El Ele Kültür Sanat Evine ziyaret edip,Belediye olarak Engellilerimize destek için alınan malzemelerin takdimi yaptılar.
GELENEKSEL KUKLA KUMPANYASI
Buharkent Belediye Başkanlığı olarak;  kültürel değerlerimize sahip çıkmak, gelecek nesillere kültür ve sanat zenginliklerimizi doğru biçimde anlatmak için  çalışmalar yürütmekteyiz.
GELENEKSEL DOĞA YÜRÜYÜŞÜNÜN 13.'SÜ DÜZENLENDİ.
Geleneksel Doğa Yürüyüşümüz Gündoğan Mahallemizden başlayıp,19 dönüm alana Sahip olan Gelenbe Mesire alanımızda sona eren yürüyüşümüzden kareler