Planlanan Projeler
Feslek-Gelenbe Mahallesine Semt Spor Alanı
Feslek mahallemizde 1334 ve 1335 parsel numarasına kayıtlı 13.000 m2 alana sahip Hazineye ait olan futbol sahasını da kapsayan Semt Spor Alanı olarak düzenleyeceğiz.
Belediye Hizmet Bİnası
Satın alınan Ziraat Bankası binasına, Sinema Salonuna yapacağımız Kültür Merkezimizle bütüncül bir şekilde yapacağımız Belediye Hizmet Binası ile vatandaşlarımıza daha nitelikli bir hizmet üretmeyi hedefliyoruz.
Kaldırımları Yeniden İmar Edilmesi
Tüm kaldırımları estetik bir şekilde yeniden imar edeceğiz.
Çağlayan Deresi Kenarı Yeşil Kuşağı Üniversite Bİnasına Kadar Yapımı
Çağlayan Deresi kenarında devam eden millet bahçesinin devamı olarak kuzeye doğru üniversite binamıza kadar Çağlayan Deresi kenarı ağaçlandırıp, yeşil alan haline getireceğiz.
Kent Müzesi
Buharkent Belediyesi olarak satın aldığımız Atatürk Caddesi üzerinde bulunan 6219 parselde kayıtlı Kültür Varlığı olarak tescilli bina, Kent Müzesi olarak düzenlenecektir.Ayrıca bahçesinde de dinlenme ve hoşça vakit geçirme imkanına kavuşacağız.
Batı Yakası Parkı
Buharkent'in batı bölgesinde park ve yeşil alan ihtiyacı bulunduğunu biliyoruz.15.000 m2 park ve rekreasyon alanı inşaa edeceğiz.
Seyir Tepesi
Buharkent ilçe merkezinde Kayaburnu Mahallemizin hemen kuzeyinde bulunan tepe noktaya, seyir tepesi olarak düzenleyeceğiz.Burada seyir terası yanında kafeterya niteliğinde tesisiler bulunacaktır.Seyir Tepesi manzarasından, hem Buharkent, hemde komşu ilçe ve mahalleler de seyredilebilecektir.
Ortakçı Kaplıcası
Osmanlı döneminden kalma, Ortakçı mahallemizde bulunan Tarihi Ortakçı Kaplıcasını tekrar imar etmek istiyoruz. Konaklama tesisi olmayan günübirlik bir tesisin Buharkent'e ve Ortakçı Mahallemize istenilen faydayı sağlamayacağı, bu değerin atıl kalmasına neden olacağı düşüncesiyle konaklama tesisine sahip bir Termal Tesis hedefliyoruz.
Jeotermal Sera
Savcıllı mahallemizde bulunan 240.000 m2 alana sahip 1043 parselde kayıtlı mera vasfında olan arazinin jeotermal sera alanı olmasını istiyoruz. Zorlu Enerji Grubu ile jeotermal enerjiyi temin edeceklerine ilişkin protokolümüzü imzaladık. Öncelikle Buharkent'te ısıtma imkanı olmayan örtü altı üretim yapan çiftçilerimizin jeotermal ısıtma ile daha çok gelir elde etmelerini bu şekilde tarımda dönüşüm ve kalkınmayı amaçlıyoruz. 
Huzurevi
Buharkent'imize huzurevi kazandırıyoruz.
Kültür Merkezi
Buharkent merkezde bulunan Belediyemize ait eski sinema salonu olarak bilinen yapının yıkılarak projesi hazırlanmış olan zemin altı otoparkı ile birlikte 4500 m2 inşaat alanına sahip modern bir Kültür Merkezi yapılacaktır.Yapılacak Kültür Merkezi ile toplumsal yaşamın gerektirdiği etkileşim, sosyal ve kültürel faaliyetler için Buharkent nezih bir ortama kavuşacaktır.
Jeotermal Isıtma
Buharkent'in jeotermal enerji ile ısıtılması hususunda Jeotermal Enerji Santral sahibi Zorlu Enerjinin üst düzey yöneticileri ve sahibi ile görüşülmüş ve anlaşmalar yapılmıştır.Jeotermal Isıtma projesi hazırlanacak ve 2020 yılında Buharkent Belediyesi tarafından Buharkent Jeotermal Enerji ile ısıtılacaktır.
ORGANİZE SERA BÖLGESİ
Buharkent'te Organize Sera Bölgesi için yer tespit çalışması yapıldı. Buharkent Belediyesi'nin önemli projelerinden olan Organize Sera Bölgesi için yapılan incelemelere Buharkent Belediye Başkanı Sayın Mehmet Erol ile Aydın İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sayın Mustafa Bircan da katıldı .İlçemizde bulunan zengin jeotermal yataklardan da faydalanarak ilçemize organize sera bölgesi yapmak için fizibilite çalışmalarına başlanılmıştır.
KENT MEYDANI PROJESİ
İlçe merkezindeki İstiklal İlkokulunun Belediyemize tahsis edilmesinden sonra 2016 yılı içerisinde kent meydanı projemizin hayata geçirilmesi için proje çalışmalarına başlanılmıştır.