Erasmus Projesi Kapsamında Yurtdışından Gelen Öğrenci ve Öğretmenler Başkan Erol'u Ziyaret Etti

Buharkent Kamilpaşa İlkokulumuzun ortağı olduğu öğrenci ve öğretmen değişim projesi olan Code Steam adlı Erasmus+ projesi kapsamında İspanya, İtalya, Romanya, Sırbistan, 'dan ülkemize gelen 16 öğrenci ve 11 öğretmenden oluşan grup, Buharkent Belediye Başkanı Sayın Mehmet Erol'u ziyaret etti.


16/06/2022
Buharkent Belediyesi Yüzme Havuzu Tesislerinde kahvaltı organizasyonunda yurt dışından ülkemize gelen öğrenci ve öğretmenleri ile proje ortağı olan Kamilpaşa İlkokulunun öğretmen ve öğrencileri ile bir araya gelen Erol, proje detayları ve projenin amacı ile ilgili fikir alışverişinde bulundu. Buharkent hakkında bilgilendirmelerde bulunan Erol, yabancı öğretmen ve öğrencilerden gelen soruları yanıtladı. Erol, yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek Buharkent'e özgü incir ve zeytinyağı hediye etti. Yabancı öğrencilerde Erol'a ülkelerine özgü ürünleri hediye ederek fotoğraf çekildi.

İlk hareketliliğin 2022 Şubat ayında İspanya'nın Kanarya adalarına gerçekleştirilen proje kapsamında ikinci hareketliliğin ev sahipliğini Buharkent Kamilpaşa İlkokulu yapmaktadır. Öğretmenlerimizin steam uygulamalarını yaptığı ve öğrencilerinin ise robotik kodlama uygulamalarını yaptığı "Steam School Label" etiketine sahip Buharkent Kamilpaşa İlkokulunun 13-18 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan hareketlilik faaliyeti süresince öğretmenlerimizin dil gelişimini sağlamak, derslerinde kullanacakları yeni yöntem teknikleri gözlemlemesi amaçlanmaktadır. Proje kapsamında aynı zamanda misafir ülke öğrenci ve öğretmenleri okulumuzda steam ve kodlama üzerine yapılan uygulamalar ile eğitim faaliyetlerini yerinde gözlemleyerek tecrübe etme olanağına da sahip olmaktadır.


HABER GÖRSELLERİ


DİĞER HABERLER


Buharkent Belediyesi